- Головна сторінка
- Новини, об'яви
- Цікаве і корисне
- Випускникам у допомогу
- Континент предметів
- Шкільні події
- Ми обдаровані!
- Шкільні газети
- Маленький гімназист
- Дружба з м.Оберхаузен
- Весела сторінка
- Ігри
Зінов'єва Л.В. Є така квітка шафран

Тільки но пригріло сонечко, як все навкруги почало пробуджуватись від зимового сну. Не є виключенням і шафран – первоцвіт, занесений до Червоної книги України.
У Запорізькій області є цілі долини, усіяні цими квітами, ростуть вони і на о. Хортиця. На превеликий жаль, кількість рослин у популяціях зменшується. Основними причинами зміни чисельності є зривання на букети, викопування бульбоцибулин.
Шафран (лат. Crоcus) - рід багаторічних бульбоцибульних трав'янистих рослин сімейства Ірисових, або півникових (Iridaceae). У літературі з декоративного квітникарства зустрічається калька з латинської назви крокус.
За забарвленням квіток види діляться на дві групи: жовтоквіткові (забарвлення від жовтого до помаранчевого) і синьоквіткові (забарвлення від світло-бузковою до темно-фіолетового); зустрічається і білий шафран.
Відомо 70 видів, поширених переважно на Середземномор'ї; на території України — 9. У наших краях шафран переважно бузкового кольору, а квіти інших кольорів завезені до нас, і використовуються, переважно, для декорування парків, алей та як декоративні рослини.
На території нашого краю шафран зростає у вологих листяних лісах, лісових галявинах, криволіссі, полонинах. Трапляється суцільними заростями у вигляді великих і малих островів, місцями невеликими групами.
Шафран посівний (Crocus sativus) вирощують як джерело прянощів і як фарбувальну рослину; використовується в народній медицині як болезаспокійливий і сечогінний засіб.
Авторські фото Зінов'євої Л.В.