- Головна сторінка
- Новини, об'яви
- Цікаве і корисне
- Випускникам у допомогу
- Континент предметів
- Шкільні події
- Ми обдаровані!
- Шкільні газети
- Маленький гімназист
- Дружба з м.Оберхаузен
- Весела сторінка
- Ігри
FLEX - програма обміну майбутніх лідерів
Програма обміну майбутніх лідерів FLEX - це програма для учнів загальноосвітніх шкіл десяти країн співдружності незалежних держав Євразії, яка фінансується урядом Сполучених Штатів. Програма надає школярам стипендії, які дають їм змогу подорожувати до Сполучених Штатів, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати у американській приймаючій родині.
FLEX був заснований у 1992 році, як основна програма Євразійської Шкільної Ініціативи Акту на Підтримку Свободи. Основною метою FLEX є покращення взаєморозуміння між країнами та надання можливості молоді з Євразії спостерігати за американським державним устроєм та бути його частиною. З початку існування програми у 1993 році, більш ніж 17.000 молодих людей з Євразії взяли участь у FLEX і повернулися до своїх країн сповнені нового ентузіазму, бажання допомагати іншим та ділитися своїм набутим досвідом та знаннями для покращення життя у своїх громадах та країнах. В Україні FLEX працює з 1993 року. Щороку близько 300 фіналістів їдуть до Сполучених Штатів. Конкурс проводиться організацією Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Міністерства Освіти України.
Березовець Марія

Березовець Марія, 11-А
2017-2018 н.р.
Штат: Minnesota
Місто: Nevis
Школа: NevisHighSchool
Вивчала предмети:
- careers
- Knowyourhouse
- Science (physics/chemistry)
- Art (draw/paintclass)
- Choir
- Americanliterature
- Geometry
- Americanhistory
Гуртки/спорт: artclub, knowledgebowl, mathsleagues, oneact, yearbook, musical, basketball, softball
Що мені дала програма:
Впевненість, зрілість у своїх діях, любов до себе, друзів з з різних куточків планети, другу сім'ю.
Розповідь про поїздку:
Майже кожен мене запитує: «ну як воно? Важко було?», на що я одразу відповідаю: «іноді важко, але хто казав, що буде легко?». Гадаю кожен з нам мріяв хоч одного разу прокинутися американським підлітком, за якими ми з дитинства спостерігали у кіно, а мені й дійсно випала така можливість.
Я ніколи не думала, що зможу виграти Flex і йшла на всі тури лише з невеликим ентузіазмом на кшталт «ну піду, подивлюся що там і як», а ось я вже сиджу на літаку до Вашингтона, котрий я бачила лише в кіно і гадала, що це все лише якийсь сон. Але моя кінцева зупинка була в маленькому городі Нівес (так-так, навіть американці, які про нього вперше чують, говорять Невіс, хоча правильно саме Нівес, тож звикайте), що у штаті Мінесота. До цього про неї я навіть не чула, а тут ще і місто з населенням приблизно у 450 мешканців... це приблизно населення мого подвір'я.
Насправді, я їхала без сподівань або надій, тож в мене не було такого culturalshock, я була готова до всього. І це моя найкраща порада: не потрібно чекати чогось від Америки, просто їдьте. Я провела в Мінесоті 10 місяців і за ці 10 місяців я дійсно знайшла нову сім'ю та справжніх друзів. Ця маленька школа, де кожен знає один одного, стала найсвітлішим та найдружнішим місцем, де мені доводилося бувати.
А в перший же день я познайомилась з дівчинкою із Таїланду, яка стала моєю найкращий подругою і яку я сподіваюсь відвідати. Взагалі, коли ви удвох з різних куточків планети потрапляєте в зовсім інше оточення, здається, що Україна і Таїланд дуже схожі.
Весь рік я провела в своїй школі і спробувала все, що тільки можна. Всі шкільні гуртки і навіть спорт, інколи йшла до школи хвора або стомлена, бо було цікаво, бо я не хотіла втрачати ані дня такого досвіду. Я, як і більшість флексерів, вважаю, що саме друге півріччя для мене було більш інтенсивним і цікавим.
Весною мене знала вже вся школа, бо я була і шкільним фотографом, і виступала на сцені, і в софтбол грала, тож друзі в мене були різні и всюди. Думаю, останній шкільний місяць був найсумнішим: тут і пром (на кшталт нашого випускного вечора), і останні ігри, і останні уроки. Емоцій дуже багато. А останній день, як я не намагалася зробити щасливим і радісним, усе одно закінчився сумно із прощаннями і сльозами. Але нехай то були не сльози суму, а сльози радості, бо яка я щаслива, що маю таких гарних друзів, таку гарну родину (і українську, і американську), і таку гарну підтримку.